Bolerko

No i powstało bolerko na rozpoczęcie roku i inne okazje w sezonie jesień-wiosna do galowych strojów :)

Zajęło mi niecałe 3 dni i zużyłam na nie prawie 300g włóczki Kotek (niemal 900m). Użyłam szydełek 4,5mm i 3mm(na zakończenia). Ściągacze robiłam słupkami reliefowymi (2 z przodu, 2 z tyłu), następnie korzystałam z tego wzoru (sama dla Was rozrysowałam):
Rękawki zaczęłam od okrążenia słupkami wokół otworów na ręce, następnie zrobiłam 7 okrążeń powyższym wzorem (tylko bez słupków zaczynających i kończących).W kolejnych 3 okr. 2 oczka między słupkami zredukowałam do jednego. Następnie 19 okr to dwa słupki łączone górą, dwa oczka, dwa słupki łączone górą w ten sam łuczek i tak dookoła. Kolejne 3 to dwa słupki łączone górą, jedno oczko, dwa słupki łączone górą w ten sam łuczek; dwa słupki łączone górą, jedno oczko, dwa słupki łączone górą w ten sam łuczek. Ostatni rząd to w każdy łuczek dwa słupki łączone górą, jedno oczko, dwa słupki łączone górą. Potem czas na ściągacz - w każde oczko poprzedniego rzędu jeden słupek, w kolejnym okrążeniu słupki reliefowe 2 od przodu, dwa od tyłu. Po 5 rządkach ściągacza co 3 parę słupków reliefowych przerobiłam razem górą, aby jeszcze zwęzić rękaw. Zrobiłam tak 2 rządki, potem zmieniłam na szydełko 3mm i zrobiłam jeszcze 2 okrążenia.
Później obrobiłam ściągaczem kołnierzyk, przerabiając po 2 słupki razem w miejscach, gdzie miał się on zaginać. Zakończyłam, robiąc po 3 rzędy słupków i 4 rzędy ściągacza wzdłuż pionowych krawędzi szydełkiem 4,5mm (aby powstał dekolt, u góry na końcu/początku rzędu przerabiałam 2 razy po 3słupki w jednym oczku), a ostatni szydełkiem 3mm. Równomiernie przyszyłam 6 guziczków a z drugiej strony obrobiłam półsłupkami, w miejscu guzików robiąc dziurki na nie z 5 oczek łańcuszka. Powrabiałam nitki iii - gotowe!
Pozdrawiam :)

Komentarze

  1. bolerko jest śliczne! niesamowite, że szydełkujesz od niedawna!

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudo:-) zapraszam do mnie www.szydelkowomi.blogspot.com:-)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zostaw po sobie ślad i powiedz mi, co myślisz!

Popularne posty