Szydełkowe must knowPrzyznam się szczerze, że czasem mam wrażenie, iż więcej czasu spędzam na przeglądaniu inspiracji i ciekawych blogów, niż szydełkowaniu. Pewnie to wada, ale jestem na takim etapie, że muszę się uczyć od lepszych od siebie. Ale nie ma co oceniać, tak czy siak, postanowiłam się podzielić listą ulubionych linków.
Na pierwszym miejscu postawię stronę pani Ani - crochet.pl. Ma ona dla mnie szczególne znaczenie, gdyż to właśnie tam stawiałam swoje pierwsze kroczki w szydełku, można więc powiedzieć, że to Ani zawdzięczam swoją pasję. Strona chyba najlepsza dla początkujących dziergaczek, ale nie tylko, wiele można się z niej nauczyć.


Drugie miejsce w rankingu należy do garnstudio.pl - Drops Design. Jest to miejsce nie tylko dla szydełko-, ale również drutomaniaczek, pełne bezpłatnych wzorów na ubrania i gadżety, świetnie rozpisanych, wyraźnych, obfotografowanych, na różnym poziomie trudności. Przy tym strona zrobiona jest bardzo profesjonalnie i prosta w obsłudze.


Kolejny punkt programu to Intensywnie Kreatywna. Strona również profesjonalna, nasycona poradami, kursami nie tylko z zakresu stricte rękodzieła, ale również np. jego fotografowania czy dobierania barw. Absolutne must know, szczególnie dla drutujących (ale nie tylko). IK prowadzi również kanał na youtube, gdzie można znaleźć ciekawe tutoriale i "razemrobienia" - instrukcje video krok po kroku.


Dalej plasują się maranciaki.pl. Strona co prawda od strony technicznej nie zachwyca, ale z merytorycznej i owszem. Mnóstwo przydatnej teorii dla każdego rękodzielnika, przydatne linki i inspiracje, a także piękne prace. Nieudany design traci na znaczeniu przy tylu zawartych informacjach.


Polecam również anglojęzyczną stronę theyarnbox.com. Nie ma co się przerażać, jeśli nie należymy do lingwistów, gdyż tutoriale są świetnie obfotografowane i ze zdjęć spokojnie damy radę "się zainspirować". Bardziej jednak, niż same instrukcje, urzekły mnie tutaj kolory i sposób prezentowania robótek, które, co tu dużo mówić, cieszą oko.Na liście musi znaleźć się oczywiście Szkoła Szydełkowania. Jest tam nie tylko cudny bannerek, ale również multum świetnych tutoriali, instrukcji, dużo się z tej strony nauczyłam. Wszystko ładnie, przejrzyście zrobione, aż miło odwiedzać takie strony!Kraina wzorów szydełkowych...Land crochet patterns

Ciekawy jest również blog Kraina Wzorów Szydełkowych - znaleźć ich można tam setki i chociaż nie wszystkie damy radę w czasie naszego krótkiego żywota wykonać (bo przecież my też musimy spać, jeść i pracować), to zawsze dobrze jest nacieszyć oczęta takimi cudownościami, a nuż znajdziemy pomysł na dzieło życia?


A na koniec - manualni.pl, czyli Kreatywne Tworzenie. Całe mnóstwo różnorodnych rękodzielniczych cudów i dziwów, o wykonaniu których większość z nas może tylko pomarzyć - ale warto próbować dorównać takiemu poziomowi, bo nawet jeśli się nie uda, to i tak podniesiemy swój własny.A Wy, jakie macie ulubione blogi i strony? Co dopisałybyście do tej listy? Bardzo jestem ciekawa i otwarta na propozycje :)

Komentarze

Popularne posty