Navigation Menu

Translate

Prawa autorskie / Copyright

Prawa autorskie / Copyright

sobota, 4 lipca 2015

Kolczyki na szydełku

Chciałabym Wam dzisiaj pokazać mój najnowszy udzierg. Zainspirowała mnie do nich Qrkoko swoim tutorialem na łapacz snów.


Użyłam kordonka Babylo DMC 30 w kolorze ecru (opis i recenzja - klik) oraz szydełka 0,5mm, a do tego srebrnych półfabrykatów i koralików TOHO.

Wykonanie takiej pary kolczyków zajmuje osobie zaznajomionej z szydełkiem około godziny.Jak zrobić takie kolczyki - wzór:
1) 6 oczek łańcuszka, zamknąć w kółeczko
2) 15 słupków w kółeczko, zamknąć oczkiem ścisłym
3) półsłupek, 3 oczka łańcuszka, półsłupek w kolejny słupek, 3 oczka, i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
4) przejść oczkami ścisłymi na środek łuczku z łańcuszka, półsłupek, 3 oczka, półsłupek w kolejny łuczek i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
5) oczka ścisłe na środek łuczka, półsłupek, 4 oczka, półsłupek w kolejny łuczek, 4 oczka i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
6) oczka ścisłe na środek łuczka, półsłupek, 4 oczka, półsłupek w kolejny łuczek, 4 oczka i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
7) 5 słupków w każdy łuczek
8) przytwierdzić ogniwko, pozwalające doczepić zawieszkę oczkiem ścisłym,  półsłupek w każdy słupek, przy czym w trzeci półsłupek każdej grupy pięciu słupków przytwierdzić koralik oczkiem ścisłym, zamknąć oczkiem ścisłym, gotowe.


Jak widzicie, są bardzo proste i mogą je zrobić nawet początkujący, cały efekt tkwi w bardzo cieniutkim kordonku. Napiszcie koniecznie, jak Wam się podobają i czy zamierzacie je zrobić!

2 komentarze:

  1. Świetne! Właśnie się zastanawiałam, gdzie można kupić takie małe serwetki, ale Twój tutorial rozwiewa wątpliwości :). Dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie!! Jak tylko się zorientuję jak podoczepiać kolejne okrążenia, oczka w do słupków i łańcuszki itede.. uff.. to na pewno przystępuję do ataku😄. W zasadzie może pomocny oprócz opisu byłby taki graficzny schemat..

    OdpowiedzUsuń

Każda opinia jest dla mnie cenna, jedynie chamskie komentarze będę usuwać. Zapraszam do wypowiadania się, gdyż cenię Wasze zdanie, nawet odmienne od mojego.