Kolczyki na szydełku

Chciałabym Wam dzisiaj pokazać mój najnowszy udzierg. Zainspirowała mnie do nich Qrkoko swoim tutorialem na łapacz snów.


Użyłam kordonka Babylo DMC 30 w kolorze ecru (opis i recenzja - klik) oraz szydełka 0,5mm, a do tego srebrnych półfabrykatów i koralików TOHO.

Wykonanie takiej pary kolczyków zajmuje osobie zaznajomionej z szydełkiem około godziny.Jak zrobić takie kolczyki - wzór:
1) 6 oczek łańcuszka, zamknąć w kółeczko
2) 15 słupków w kółeczko, zamknąć oczkiem ścisłym
3) półsłupek, 3 oczka łańcuszka, półsłupek w kolejny słupek, 3 oczka, i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
4) przejść oczkami ścisłymi na środek łuczku z łańcuszka, półsłupek, 3 oczka, półsłupek w kolejny łuczek i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
5) oczka ścisłe na środek łuczka, półsłupek, 4 oczka, półsłupek w kolejny łuczek, 4 oczka i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
6) oczka ścisłe na środek łuczka, półsłupek, 4 oczka, półsłupek w kolejny łuczek, 4 oczka i tak do końca okrążenia, zamknąć oczkiem ścisłym
7) 5 słupków w każdy łuczek
8) przytwierdzić ogniwko, pozwalające doczepić zawieszkę oczkiem ścisłym,  półsłupek w każdy słupek, przy czym w trzeci półsłupek każdej grupy pięciu słupków przytwierdzić koralik oczkiem ścisłym, zamknąć oczkiem ścisłym, gotowe.


Jak widzicie, są bardzo proste i mogą je zrobić nawet początkujący, cały efekt tkwi w bardzo cieniutkim kordonku. Napiszcie koniecznie, jak Wam się podobają i czy zamierzacie je zrobić!

Komentarze

  1. Świetne! Właśnie się zastanawiałam, gdzie można kupić takie małe serwetki, ale Twój tutorial rozwiewa wątpliwości :). Dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  2. Pięknie!! Jak tylko się zorientuję jak podoczepiać kolejne okrążenia, oczka w do słupków i łańcuszki itede.. uff.. to na pewno przystępuję do ataku😄. W zasadzie może pomocny oprócz opisu byłby taki graficzny schemat..

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zostaw po sobie ślad i powiedz mi, co myślisz!

Popularne posty