Bluzka z Estivy

Witajcie, kochani! Dawno, dawno temu... No dobra, może nie aż tak dawno ;) jeszcze na moim starym, utraconym fanpage pokazywałam Wam robocze zdjęcia bluzeczki w pięknym, turkusowym kolorze, obiecując wpis na jej temat. Dojrzałam wreszcie do zrobienia jej zdjęć i opisu!


Chcesz przeczytać recenzję? Kliknij tutaj!
Jak głosi sam tytuł, wydziergałam ją z włóczki Nako Estiva, którą w ubiegłym roku otrzymałam od DMC Polska do zrecenzowania - i zdania o niej nie zmieniłam, dlatego zachęcam, żeby się zapoznać z moją recenzją! Użyłam do tego aluminiowych drutów na żyłce Knit Pro w rozmiarze 2,5mm, a wykończenie zrobiłam szydełkiem 2,5mm


Z oczywistych względów (cycki :P) przód damskich bluzek robię zawsze szerszy, niż tył. Tutaj przód miał 110 oczek, tył 90. Zaczęłam od zrobienia przedniego ściągacza 2p-2l o wysokości 18 rzędów, potem pozostawiłam ściągacz ten na drucie, odcięłam i zabezpieczyłam nitkę, po czym nabrałam oczka na tył, znów zrobiłam 18 rzędów ściągacza 2p-2l, a następnie połączyłam to wszystko w całość, dziergając już nie rzędami, a okrążeniami.

Tak właśnie sobie dziergałam do wysokości pach, gdzie trzeba było znów podzielić przód i tył, a także zacząć robić wykroje i formować dekolt. Zaczęłam od tyłu, bo wydawał mi się prostszy. 90 oczek, z których się składał, podzieliłam na 3 części znacznikami (30-30-30), pierwsze 30 oczek przerobiłam, kolejne 30 zamknęłam i kolejne 30 przerobiłam. te ostatnie 30 oczek przerabiałam przez kolejne 20 rzędów, zamykając co drugi rząd jedno oczko, następnie zrobiłam jeszcze 20 rzędów bez żadnego zamykania. Zamknęłam 20 oczek, odcięłam nitkę i powtórzyłam to z pozostałymi 30 oczkami.


Z przodu również podzieliłam oczka na 3 części (30-50-30), ale jeszcze nic nie zamykałam. Przerobiłam 20 rzędów, co drugi rząd zamykając oczko na początku i na końcu, tak, aby z każdej strony ująć po 10 oczek. Następnie zamknęłam 50 środkowych oczek, przerobiłam 20 rzędów jednego ramiączka, zamknęłam oczka i odcięłam nitkę, następnie dołączyłam ją do drugiego ramiączka i znów przerobiłam 20 rzędów. Pozostało zszyć ze sobą ramiączka.
Być może brzmi to bardzo skomplikowanie, ale ten sposób robienia topu jest banalnie prosty, intuicyjny i nie wymaga za wiele zszywania. Gdyby ktoś nie rozczytał mojego bełkotu, załączam bazgroły ;)


Na koniec, żeby top był bardziej ozdobny, a jednocześnie krawędzie się nie rolowały (bo nasz wzór to ścieg pończoszniczy) szydełkiem dorobiłam obwódkę przy dolnym ściągaczu, dekolcie i ramiączkach. Tutaj schemat tego wykończenia, bardzo prosty, a ładny, bo muszelkowy:

Artykuł Herbimanii
o włóczce bambusowej - klik

Bluzka już zdążyła stać się jedną z moich ulubionych, bo ładnie wygląda, a nie grzeje, wręcz
przeciwnie - chłodzi skórę, jest przewiewna, dobrze pochłania wilgoć i w dotyku wydaje się cudownie mięciutka, a to za sprawą włókna bambusowego, o którym możecie poczytać u Herbimanii.
A Wam jak się podoba? Próbowaliście dziergać jakieś letnie ciuszki z tej włóczki lub innych włóczek bambusowych? 


Komentarze

  1. Wspaniała bluzeczka w cudnym kolorze :-) Świetnie w niej wyglądasz - pasuje do Ciebie idealnie.
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z bambusowej włóczki (Thaiti od Yarn Art) - w zasadzie z dodatkiem bambusa, dziergałam swego czasu czapkę na lato dla siostrzenicy. I byłam zachwycona nią, taka inna w dotyku, miękka, przyjemna. Chciałam sobie coś z niej dla siebie wydziergać, ale na razie mam inne plany szydełkowe. Moze jeszcze wrócę do tego pomysłu ;)
    Ale bambus jest super :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczna bluzeczka, ten kolor piękny, a Tobie w niej bardzo ładnie. Pozdrawiam ; )

    OdpowiedzUsuń
  4. Piękna bluzeczka :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. Też bardzo lubię Nako Estivę. Świetna bluzka :)

    OdpowiedzUsuń
  6. ta miękkość Estivy zniewala :)
    Bluzeczka - wspaniała !!

    OdpowiedzUsuń
  7. A jak z wydajnością? Ile potrzeba na taki top?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad i powiedz mi, co myślisz!

Popularne posty