Szydełkowa kopertówka

Witajcie, kochani! Powoli odkopuję się z czekających na dokończenie lub tylko wykończenie projektów i mam nadzieję sukcesywnie pokazywać je Wam na blogu. Jedną z takich leżakujących jakiś czas w pudle robótek jest torebka-kopertówka, której projekt wreszcie udało mi się zamknąć, gdyż dotarł do mnie łańcuszek służący za pasek.


Do wykonania tej torebki użyłam kordonka Babylo 10 w kolorze ecru oraz szydełka Clover 1,25mm. O kordonku możecie poczytać dokładnie tutaj (klik), natomiast jeśli jesteście ciekawi mojej opinii na temat szydełek zapraszam tutaj (klik) i tutaj (klik).

Zapinana jest na niewielki biżuteryjny łańcuszek (pętelka) i ozdobny guzik. Zamiast paska również ma łańcuszek, zamówiony na Aliexpress. Jeżeli jesteście ciekawi, co to jest to całe Aliexpress, jak tam zamawiać i jakie rękodzielnicze gadżety można tam tanio dostać, zapraszam do tego wpisu (klik).

Torebka jest bardzo elegancka i moim zdaniem pasuje do wieczorowej kreacji, jak również do ładnej, wesołej, kwiatowej sukienki. Pasek jest na tyle długi, że dorosła kobieta może wygodnie przełożyć go przez głowę na drugie ramię (tylko ja tak lubię nosić torebki?), ale po skróceniu spokojnie nada się również na drobiazgi małej elegantki.

Jeśli chodzi o wzór, korpus składa się z bardzo prostego i popularnego ściegu. Teraz na szybko nie potrafię znaleźć schematu, więc go rozrysowałam. Klapka składa się z kwadracików, które również są bardzo popularne i robiłam je już nie raz, więc dziergałam tym razem z głowy, ale na potrzeby tego wpisu odnalazłam diagram tutaj(klik).

Schemat oczywiście możecie powiększyć, klikając na niego.

Rozmiar torebki tak naprawdę możemy dostosować sami. Polecam zacząć od klapki, a potem obrabiać jej najdłuższy bok. U mnie klapka składa się z 6 całych kwadratów i 4 połówek. Łączone były w ostatnim okrążeniu (tutaj instrukcja, jak to zrobić - klik) w taki sposób:


I w ten  oto nieskomplikowany sposób powstała moja torebka. Jeżeli chodzi o najbliższe wpisy, to spodziewajcie się premiery trzykolorowej kamizelki dla mojej mamy, szydełkowego bikini, czegoś z amigurumi, a także artykułów na tematy okołorobótkowe. Mam w planach publikować co najmniej 2-3 wpisy w tygodniu, oby się udało!

Napiszcie mi w komentarzach, jak Wam się podoba torebka i z jakim strojem byście ją połączyły. A, i jeżeli wydziergacie torebkę z tego wzoru, koniecznie się nią pochwalcie :)

Nie mogłam nie wykorzystać do zdjęć pięknej szkatułki na biżuterię
w kształcie rustykalnej szafy, którą niedawno dostałam!

Komentarze

Publikowanie komentarza

Zostaw po sobie ślad i powiedz mi, co myślisz!

Popularne posty