Ozdobna linia raglanu /reglanu #1

Witajcie, kochani! Dzisiaj krótki post, ale za to z filmem, a to dlatego, że chciałam Wam pokazać, jak zrobić ozdobną linię raglanu w swetrze. Film jest bez tłumaczenia słownego, dlatego najpierw zamieszczam opis, jakie czynności należy wykonać, a później obrazujące to video.
To moja pierwsza próba z kamerką sportową na czole, więc proszę, bądźcie wyrozumiali — i dajcie znać, czy się podobało! W planach mam jeszcze kilka ozdobnych linii raglanu, ale wszystko zależy od odbioru.Żeby wykonać taką ozdobną linię raglanu, należy wyznaczyć sobie środek tej linii oczkiem lewym. Po obu jego stronach będziemy dodawać oczka, aby robótka nam się rozszerzała. Działamy tak naprawdę na pięciu oczkach: dwa oczka prawe przed, oczko lewe, dwa oczka prawe za.
Kiedy zostały nam już tylko dwa oczka prawe do naszego środka w postaci oczka lewego, przerabiamy je razem na prawo, POCHYLONE W PRAWO, nie ściągamy z drutu, robimy narzut, przerabiamy te same oczka jeszcze raz na prawo. Robimy oczko lewe. Przerabiamy kolejne dwa oczka razem na prawo, POCHYLONE W LEWO, nie ściągamy z drutu, robimy narzut, przerabiamy jeszcze raz te same oczka.
   Jeżeli przerabiane dwa oczka na prawo nie chcą nam się pochylić od razu w odpowiednią stronę, możemy sobie pomóc, przekładając je chwilowo na drugi drut bez przerabiania, tak jak zrobiłam to ja przy oczkach pochylonych w lewo.


Komentarze

  1. czy z każdej włóczki da się zrobić taki ozdobny reglan? wybrana przeze mnie włóczka wełniana jest chyba za gruba, bo w zasadzie reglan jest ,,niewidoczny" tzn słabo się odznacza na całości :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak będę na emeryturze, to nauczę się robić na drutach - muszę! :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Podziwiam,muszę wziąć druty i ćwiczyć. Dzięki 😅

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad i powiedz mi, co myślisz!

Popularne posty