Jak uczyć się szydełkowania?

Moja przygoda z szydełkiem zaczęła się, gdy dostałam 3 szydełka w różnych rozmiarach. Do tego otrzymałam książkę po niemiecku (!), a że ja niejęzykowa, to oddałam tak szybko, jak pożyczyłam. Potem była pozycja po polsku, wypożyczone z biblioteki "Szydełkowanie dla początkujących" Lesley Stanfield.
Pozycja dobra, projekty ciekawe, ale to nie było to. Zatem szukałam dalej, tym razem w internecie. Tak trafiłam na crochet.pl - bloga Ani.
Najpierw nauczyłam się podstawowych "figur" z filmików instruktażowych.
Potem powstało kilka serwetek i elementów z filmików Ani, które możecie znaleźć tutaj. Dzięki temu nauczyłam się ogólnych zasad tworzenia konstrukcji szydełkowych niemal instynktownie i mogłam przejść do rozszyfrowywania schematów serwetek, a później bardzo skomplikowanych konstrukcji, jak również tworzenia z głowy. Niezwykle pomocne okazały się gazetki, a raczej ich skany, jakie znajdowałam, m.in. Sabrina Robótki, gdyż tam na każdej stronie był spis oznaczeń wykorzystanych w danym wzorze i podpisanych po polsku. Przydatne też były listy oznaczeń, które znalazłam w internecie.
Oto jedna z nich, znaleziona na zszywka.pl

Wierzcie lub nie, ale jak się usiądzie nad kilkoma schematami, zaweźmie się i je wykona, to potem każdy następny czyta się bez problemu, odruchowo, nie patrząc w listę. A jak nie wie się, co zrobić, warto zapytać pań z grup szydełkowych na facebooku, które są istną encyklopedią.
Jeżeli jeszcze nie umiecie szydełkować lub czytać schematów, życzę powodzenia i trzymam za Was kciuki.

Komentarze

 1. Internet to niezwykłe źródło wiedzy. Odkąd zaczęłam z niego korzystać z profilu mojego hobby, nauczyłam się więcej niż przez poprzednie 30 lat od babci, mamy czy sąsiadek. Świetny post :-) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się w zupełności :) internet odpowiednio wykorzystany to skarb :) ja jestem całkowitym samoukiem i wszystkiego nauczyłam się z internetu

   Usuń
 2. Powodzenia życzę, trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja podstaw się nauczyłam z jakiejś szydełkowej książki - łańcuszek, słupek, półsłupek, ale reszta to już youtube

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zostaw po sobie ślad i powiedz mi, co myślisz!

Popularne posty