Wzór ażurowy knookingiem

Dzisiejszy wpis poświęcony jest temu, jak zrobić wzór ażurowy na bolerko szydełkiem do knookingu. Zapraszam do zapoznania się z kursem video.
Ogłoszenie: Prawdopodobnie wkrótce zmieni się adres bloga. A konkretnie, skróci. Poinformuję Was o tym oczywiście w nowym wpisie, na razie wszystko wydaje mi się paskudnie skomplikowane i niemożliwe do ogarnięcia. Na szczęście, nie zostałam z tym sama.

I jeszcze dygresja - książki poszły do lamusa, biurko już nie będzie zawalone podręcznikami oraz kserówkami, które dotychczas musiałam mieć pod ręką. Z okazji początku wakacji zatem (a jak wakacje, to wolny czas, a jak wolny czas, to dzierganie), wygospodarowałam sobie w swoim pokoju kącik na małe atelier. Muszę przyuczyć się dziergania przy biurku, gdyż jest wygodniejsze i nie męczy tak kręgosłupa, jak siedzenie na łóżku bez podparcia dla łokci.
AŻUROWY WZÓR -KNOOKING

W takim razie przejdźmy do naszego wzoru szydełkiem do knookingu. Zaczerpnęłam go z tej gazetki, aktualnie do kupienia w kioskach:


W oryginale przeznaczony na druty, ja przełożyłam go na nasze drutełko. Wygląda tak:A oto kurs, w którym pokazuję, jak zrobić taki ażurowy wzór szydełkiem do knookingu (drutełkiem):A na koniec - tak wygląda moja wymarzona ażurowa bluzeczka z zielonej Timyi na chwilę obecną:


Komentarze

  1. Gratuluję wakacji :) Bardzo fajny wzór, a zielona bluzeczka jest genialna. Szkoda, że musiałam zwolnić. Wstyd się przyznać, ale zaczęłam od podstaw i przerwałam bo łapał mnie skurcz dłoni. Nie wiem czym spowodowany. Dzisiaj zaczęłam szydełkować, ale wszystko wychodzi krzywe bo ciągle dłoń mi sztywnieje. Tak więc moje zmagania z drutełkiem są na razie w lesie. Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniałe miejsce do dziergania :-) Doskonały kącik :-)
    Wakacje... marzenie...
    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Zostaw po sobie ślad i powiedz mi, co myślisz!

Popularne posty